Sanal Ortamda Sohbet Nedir? Nasıl Yapılır?

admin     15-05-20     Sohbet Odaları          189 Defa Okundu

Sohbet diğer adıyla chat, ülkemizde internet ortamında yazılan kelimeleri konuşuyormuş gibi yorumlanmasıdır. Sohbet edebilmek için öncelikle mIRC programına yada web tabanlı bir girişe ihtiyacınız vardır.

 

Her iki durumda da yapacağınız ilk şey mutlaka nick yani bir takma isim girmek olacaktır. Sunuculara giriş yapmadan önce bu özellik mutlaka sorulan ilk sorudur ve bu nick boşta ise isterseniz bu nicki kolay bir şekilde kayıt edebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinin ardından bağlan dediğinizde sunucuya bağlanıp kolayca sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Gireceğiniz ilk yer kanal yada oda diye tabir edilen genel yazışma alanı olacaktır. Bu alanda muhtemelen sağ tarafta kullanıcı nickleri listelenecektir.

Bu listeden herhangi birine mouse ile tıkladığınızda oo kişinin penceresi aktif olacak ve bu kişi ile özel olarak sohbet etmeye başlayacaksınızdır. Sizlerde chat sohbet yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey netsohbet.gen.tr adresine girerek hemen sohbete başlamak.

Çeşitli isimlerdeki kanallarımıza girerek ister sohbetin tadını çıkarabilir isterseniz oyun kanallarımıza girerek boş vakitlerinizi değerlendirebilir isterseniz de radyo kanalımıza girerek istek şarkılar isteyip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sohbet insanların ilk çağlarda bir birleri ile iletişim kurma çabaları ile başlamış olup günümüze kadar gelmiştir. İlk çağlarda insanlar çeşitli anlamsız kelimeler ile de olsa iletişim kurmayı başarmış ve bu iletişimi ilerleterek modern iletişime dönüştürmüşlerdir.

Sohbet o kadar ilerlemiştir ki artık insanlar sadece kendi çevreleri ile değil kendi çevrelerinin dışında sohbet edebilme merakına girmiş ve internetin var olmasıyla ülke sınırlarının dışına kadar ulaşmıştır. Artık tüm dünya genelinde sohbet etmek bir tık kadar yakın. Yapmanız gereken tek şey internet sitemizden sohbete başla butonuna tıklamak ve sohbet etmenin tadını çıkarmak.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bağlantılar: Sohbet Odaları