Stor Perde Nasıl Temizlenir

Hem pratik hem de şık durduğu için evimizde ve iş yerlerimizde kullanmakta olduğumuz stor perdelerin temizliği nasıl olur? Stor perde kullanıcılarının mutlaka bilmesi gereken pratik bir bilgiyi, sizlerle paylaşmak istiyoruz.

stor-perde

Aslında stor perde kullanımının artmasıyla beraber, bu işi profesyonel anlamda yapan firmalarda açılmaya başlarak bir sektör oluşturuldu denilebilir. Yalnız bu firmalar tarafından yapılan temizlik maalesef biraz pahalı ve lükse kaçmaktadır. Bu işlemleri evimizde veya ofisimizde kendimiz yapmak için size anlatmaya çalışacağız.

güzel sözler

İlk olarak stor perdenizi mekanizmasından herhangi bir zarar vermeden dikkatlice ayırın. Daha sonrasında küvetinizi veya büyük bir leheni su ile doldurarak içerisine biraz deterjan ekleyin. Perdelerinizin rengi beyaz ise rengini vermeyen beyazlatıcıda eklemeniz mümkündür.

Hazırladığımız suyun içine stor perdelerinizi rulo halinde bırakın ve bir süre bekletin, daha sonra geniş ve düz olan bir zemine perdelerinizi düzgün ve güzel bir şekilde açarak serin.

Uçları yumuşak olan fırça ile perdelerinizi dikkatli bir şekilde zarar vermeden fırçalayın ve bol su ile tekrar durulayarak rulo halinde sarın. Dik bir pozisyonda koyarak suyunun süzülmesini sağlayın.

Daha sonra stor perdenizi yerine takarak, kuruması için tamamen açın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir