Rüyada Düşman Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Düşman görmenin üç tabiri vardır:

1-İşlerinkapanması

2-Üzüntü vesıkıntı

3-Malkonusunda hüsran.

» İbn-i Sîrîn: Düşmanınızla mücadeleiçinde olduğunuzu ve düşmanın size galip geldiğini görmek; başınıza bir belageleceğine ve beladan kurtulmak için sadaka vermeniz ve tövbe etmenizgerektiğine işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada düşman görmek, rüya sahibinin inatçı ve kendisine muhalif kimseler; üzerine kadrinin yüksek olduğunu, Allah (C.C.) tarafından teyid edilmesine ve düşmanlarına galip gelmeye delalet eder. Bir kimse rüyada birisinin kendisine düşmanlık yaptığını görse, o kimse ile dost olur.
Bir kimseyi rüyada düşmanı, kötü bir şeyle korkutsa, o kimse hayra erişir. Düşmanı kendisine bir hayırla vadetse, o kimseye düşmanından bir kötülük erişir. Düşmanına öğüt verdiğini gören kimseye, düşmanı hainlik eder. Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yere sel gelir. Rüyada düşmanını esir ettiğini gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.
Bir kimse rüyada düşmanı yanında rehin bırakıldığını görse: «Herkes kazancı mukabilinde bir rehindir» (Sure.i Tur, ayet 21) mealindeki ayetin işa-retince, o kimse birtakım günah kazanır ve bunlar için de rehin tutulur. Düşman atlarının bir şehir etrafında öteye beriye koştuklarını görse, oraya yağacak yağmura veya gelecek sele bu gibi şeylere delalet eder.

güzel sözler

Diyanet Ruya : Rüyanızda öteden beri size düşman olduğunu bildiğiniz bir kimse ile karşılaştığınızı ve onunla dost olduğunuzu görmeniz; tasarladığınız bir işte kimseye sır vermeden hareket etmeniz gerektiğine, sırlarınızı hiç kimseye açmamanız lazım geldiğine ve her konuda temkinli davranmanız icabet ettiğine işaret eder.

MollaCami Tabiri : Rüyada düşman görmek, kadrinin yüksek olduğunu, Allah (C.C.) tarafından teyid edilmesine ve düşmanlarını yeneceğine işarettir.Bir kirnse rüyada birisinin kendisine düşmanlık yaptığını görse, o kimse ile dost olur.Bir kimseyi rüyada düşmanı, kötü bir şeyle korkutsa, o kimseye düşmanından bir kötülük gelir.Düşmanına öğüt verdiğini gören kimseye, düşmanı hainlik eder. Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yere sel gelir. Rüyada düşmanını esir ettiğini gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir