Rüyada Deri Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Deri Görmek Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Hz.Danyal (a.s): Rüyada insan derisi görmek; süs veya efendilik demektir.

» İbn-i Sîrîn: Deriyi tıraş etmek; malve bereket demektir.

Derinizinsoyulduğunu ve kabuğunun kalktığını görmek; birtakım sırlarınızın ortayaçıkacağına veya malınızın telef olacağına…

Derinizinmorardığını veya karardığını görmek; üzüntüye

Ayakderinizin beyazlaştığını görmek; iş hayatınızın iyiye gideceğine ve kariyersahibi olacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Bütün hayvan derileri malaişaret eder.

Devepostu; büyük bir şahıstan miras alacağınıza…

Koyunpostu; rızka

Postçulukyapmak için yeni bir bina inşa ettiğinizi görmek; kasaplık yapıyorsanızevinize duvar çekeceklerine, öğretmenseniz çocuklara kötü davranacağınızaişarettir.

» Cabir Mağribî: Bir ineğin derisiniyüzdüğünüzü görmek; tamircilikle meşgul olacağınıza veya birileri arasındaarabuluculuk yapacağınıza işarettir.

güzel sözler

Nablusi Rüya Tabirleri : Insanın rüyada gördüğü cild ve derisi insanın örtüsü, ölümünden ve sağlığından geri bıraktığı maldır. Derisinin yüzüldüğünü gören kimse, hasta ise ölür. Sıhhatli ise fakirleşir ve rüsva olur. Rüyada bedenini sağlam ve şişman görmesi, rüya sahibinin din ve imanının kuvvetli olmasına delalet eder. Eğer kendi cesedinin yılan cesedi gibi olduğunu görse, düşmanlığından gizleyip sakladığı şeyi açıklar. Koç kuyruğu gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin rızıklı bir çocuğu olur ve kendisi de bu çocuk sayesinde bol geçime kavuşur.
Cesedini demirden yahut çamurdan yapılmış çanak ve çömlekten olduğunu görse vefat eder. Zarar vermeksizin vücudunda fazlalık gören kimsenin, nimeti ziyadeleşir. Rüyada görülen cismin güzelliği ve semizliği yüceliğe ve düşmanlara galip gelmeye delalet eder. Rüyada deri ve cild, insan ve gayrisi için muhafaza ve korunmaktan ibarettir. Insan için cild, baba ve anasından, sultan ve malından, ev ve elbisesinden, hanım ve arazisinden sıhhat ve hastalığından, ibadet, iman ve şirkinden ibarettir. bazen da insanın cildi, onun düşmanına ve kendisine söz götürüp getiren dostuna delalet eder. Çünkü cild, kıyamet günü sahibine sehadetlik yapar.
bazen cild, sabra ve işlerdeki güçlüğe metanet ve cesaret göstermeye delalet eder. Bir kimse rüyada derisinin güzel olduğunu görse, hayra, rahata ve hastalıklardan kurtulmaya delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri : Her cins deri hayır ve menfaattır. Eti yenen hayvanların derisi helal kazanca, etinin yenmesi haram olan hayvanın derisi şüpheli ve haram kazanca, Deve derisi mirastan ele geçecek mala, Bir hayvanın derisini yüzdüğünü görmek insanların işlerini yoluna kooymaya, doğru hareket etmeye ve düzenli yaşamaya, Hayven derisi bazen ev edinmeye delalet eder. (İnsan teni için Bakınız; Cilt.)

MollaCami Tabiri : Rüyada deri görmek, zinet, bereket, kuvvet, geçim ve hayat ile tabir edilir.Bazı tabirciler, hayvan derileri, onlara sahip olanlar için evdir, demişlerdir.ibn-i Şirin demiştir ki; rüyada herhangi bir deri görmek, birisinin ayıbım örtmeye ve berekete işaret eder.Kirmani demiştir ki; herhangi bir hayvan derisi görmek, mal, menfaat ve fayda ile açıklanır.Yenilir hayvan derişi ise. helal maldır. Yenilmez hayvan derişi ise, haram maldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir