Hamileyken denize havuza girilir mi

Hamilelik dönemi yaz aylarına denk gelen bayanların en çok merak ettiği konulardan biridir denize girip giremeyecekleri. Hamilelik döneminde denize girmek sakıncalı değil. Aksine suyun kaldırma kuvveti sayesinde vücuda binen yük azalır ve bundan dolayı belli bir rahatlama sağlar. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı konular var.

Eğer havuza girilecekse suyun temiz olmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü su temiz olmazsa idrar yolu enfeksiyonu, cilt mantarı, vajinit ve göz iltihapları gibi durumlara neden olabilir.

Deniz temizlik konusunda her zaman havuzdan daha güvenilirdir. Ancak deniz suyuna kanalizasyon karışmışsa bu e.coli denilen mikroorganizmaların çoğalmasına sebep olur. Bu nedenle kıyı seçilirken kolibasili oranı düşük olan kıyılar tercih edilmelidir.

güzel sözler

Hamilelik döneminde bayanlar denize girerken günün sıcak olmayan saatlerini tercih etmeliler. Sabahın erken saatlerinde denize girmek daha uygun olacaktır. Denizden çıktıktan sonra ıslak vücutla gezmemeli ve hemen kurulanıp kıyafetlerini değiştirmelidir. Ayrıca en kısa zamanda ılık suyla duş yapılmalıdır.

Bronzlaşmak için güneşin altında kalmak oldukça yanlıştır. Çünkü uzun süre aşırı sıcakta durmak düşük riskini meydana getirir. Hamile bayanlar günün sıcak saatlerinde bol sıvı almalılardır. Ayrıca dinlenmek için öğlen saatlerinde uyumalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir