Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir

Bir çok evde ve iş yerinde en temel problemlerden biri kesinlikle rutubettir. Yaşadığımız ortamlarda elimizde olmayan sebeplerden dolayı rutubet oluşabiliyor ve bu durum bizi maalesef hem sağlık açısından hem de diğer yönlerden oldukça sıkıntıya sokuyor. Fakat rutubeti bulunduğumuz ortamdan uzaklaştırmanın yolları tabi ki var.

Yaşadığımız ortamlarda mevcut olan rutubet kullanmakta olduğumuz eşyaların çürümesine, eskimesine neden olurken sağlık bakımından da insanların romatizma rahatsızlığı yaşamasının yanı sıra alerji olma gibi bir çok problemede yol açması mümkündür.

Rutubet neden oluşur?

Rutubet olan ortamda alıp verdiğimiz nefes ve terlememizden kaynaklandığı gibi duş alma, yemek yapma, çamaşır yıkama gibi faaliyerlerin sonucunda da rutubet oluşabilmektedir.

güzel sözler

Rutubet nasıl giderilir?

Evdeki rutubetin giderilmesi için en iyi yöntemlerden birisi izolasyondur.Rutubetten kurtulmak için en iyi çözüm evin dış cephesine izolasyon çalışması yapılması gerektiğini unutmamak gerekir. Evin duvarları soğuk hava ve suyu geçirmeyecek şekilde yalıtım yapılması gerekir.

Rutubetin engellenmesi için evin duvarlarına dışarıdan müdahale gerekir. Bu çözümün zorlayıcı yanı ise masraftan ziyade tek tek dairelere yapılan bir izolasyonun olumlu sonuç vermemesidir. Yaşaığınız dairenin duvarları sorunluysa ve mantolama yapılacaksa bütün apartmana yapılması en iyi çözüm yolu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir