Ahmet Kural Kimdir – Hayatı

Ahmet Kural, emniyet müdürü olan babasının görev yeri olan Kütahya’da 10 Kasım 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Ablasının konservatuvarda okuması ile etkilenen Ahmet Kural oyuncu olmaya karar vermiştir.

Lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katılım gösteren yakışıklı ve genç oyuncu Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesinde master eğitimini yaparak Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de oyunculuk eğitimi almıştır.

Bu eğitimine devam ederken, Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna da katılan Ahmet Kural, bu sırada Fikrimin İnce Gülü ve Evimin Erkeği isimli dizilerde rol alarak ekranlarda görünmeye başlamıştır. Bu dizilerin ardından Gazi isimli dizide başrol aldıktan sonra, düşük rating alması nedeniyle dizi yayından kaldırılmıştır..

güzel sözler

2010 senesinde yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yapmış olduğu Çalgı Çengi adlı filmde Murat Cemcir ile başrol paylaşan Ahmet Kural. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır. Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir’le başrolleri paylaştı.

Şu anda da yine Star Tv de yayınlanmakta olan Kardeş Payı dizisinde başrol de olan Metin Karakterini canlandırmaktadır.

ahmet-kural

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir